Bohemia cantat
Liberec 2021

letošní ročník Bohemia cantat je zrušen.

milí účastníci letošního ročníku festival Bohemia cantat,

nepíše se to lehce a ani to nebylo lehké rozhodování, ale vzhledem k okolnostem protiinfekčních opatření, která nás jako sborové zpěváky velmi omezují, až bychom mohli říci že přímo likvidují, jsme rozhodli, že letošní ročník festivalu nebude.

Není reálné splnit limity opatření a vejít se do počtů nastavených pro sborový zpěv. (Nikdy by nás nenapadlo, že společným zpíváním provozujeme tak nebezpečnou činnost.)

Děkujeme všem, kteří měli tu touhu a odvahu se na letošní ročník přihlásit a stejně jako my doufali, že se nakonec uskuteční. Zaslané peníze za přihlášky vám vrátíme v nejbližších dnech v plné výši, protože překážka realizaci rozhodně není na vaší straně. Kdyby někdo chtěl podpořit dobrovolně chod festivalu a přípravu dalších ročníků, finanční dary uvítáme.

Doufáme, že v roce 2022 se uvidíme na dalším ročníku, který začneme zanedlouho chystat (termín zveřejníme, jak jej doladíme s poskytovateli prostor a pod.). Přejme si, aby už to byla doba normální a sborový zpěv už nebyl takto vyloučen ze společnosti.

Těšíme se na vás, chybíte nám.

za organizační výbor festivalu Jiří Zenkl, Libor Sládek i ostatní členové týmu

Aktuality

1.6.2021 - 22:40

Start přihlášek na letošní ročník musíme zatím posunout.

Milí přátelé, budoucí účastníci festivalu, v současné době není situace ještě nastavena tomu, aby se naše krásná pěvecká akce mohla konat a tak posouváme start přihlášek na 21. 6. 2021 v 6.21 hod.
Věříme tomu, že se situace zlepší a bude možné uspořádat pěveckou akci ve větším počtu osob, než je povoleno dosud:

"mzčr 31. května 2021 - Od pondělí bude nově umožněna také činnost pěveckých sborů při dodržení podmínek, že ve skupině bude nejvýše 30 osob, mezi osobami budou dodržovány rozestupy minimálně 2 metry a s výjimkou samotného zpěvu budou mít všechny přítomné osoby respirátor. Samotné subjekty organizující činnost pěveckých sborů budou muset vést evidenci účastníků pro potřeby případného epidemiologického šetření orgánů ochrany veřejného zdraví."

Situace je to nelehká pro vás i nás, ale vytrvejme a držme všechny palce, aby se letošní ročník Bohemia cantat uskutečnil.

těšíme se na vás

váš organizační tým

13.4.2021 - 17:49

Milí budoucí účastníci letošního ročníku festivalu.
Pevně věříme, že se letošní ročník uskuteční a právě jsme vám zveřejnili program ateliérů.
Těšíme se na vás.

Přihlášky spustíme 6.6. 2021 v 6:21.

Váš organizační tým BC

8.4.2021 - 19:12

Sbormistři ročníku 2021

milí budoucí účastníci festivalu Bohemia cantat 2021. Jistě už netrpělivě čekáte na program letošního ročníku, tak vám jej po částech začneme sdělovat.

Letos bude jen pět ateliérů a mezi sbormistry se setkáte se čtyřmi tvářemi, ktteré jste již měli možnost poznat: Natalia Chirilenco, Zuzana Kadlčíková, Jan Staněk a Tomáš Žídek. Novou tváří mezi sbormistry bude Jiří Skopal.

Program jejich ateliérů se dovíte za pár dní.

těšíme se na vás.

organizační tým BC

31.3.2021 - 19:40

Dotazník k připravovanému ročníku Bohemia Cantat 2021

Milí budoucí i bývalí účastníci festivalu Bohemia cantat Liberec, doba je složitá a přestože stále pevně doufáme v to, že se nám koncem srpna podaří letošní ročník festivalu zrealizovat, je před námi více neznámých, než bychom si přáli.
Sestavili jsme krátký dotazník, který vám tímto zasíláme a prosíme o jeho vyplnění. Abychom měli představu o tom, za jakých podmínek (či restrikcí) jste ochotni se festival účastnit. Je to předběžné (a nezávazné), ale pomůže nám to v přípravách letošního ročníku.

Zde je odkaz na formulář dotazníku:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScizmYU_O_m55H8oG5BUzGq8M0YrIIN-WZXy_OabScFAAJIVg/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

Děkujeme za jeho vyplnění.
Těšíme se na vás a doufáme, že se v srpnu uvidíme a společně si zazpíváme. Buďte hlavně zdrávi.

organizační tým festivalu Bohemia cantat

O festivalu

Bohemia cantat je nesoutěžní festival sborového zpěvu, určený jednotlivým zpěvákům případně i celým sborům. Zpěváci se přihlašují do některého z ateliérů různého hudebního zaměření (stará hudba, česká klasická a moderní sborová tvorba, jazz a populární melodie, spirituály a gospely ...), které pod vedením špičkových sbormistrů nastudují krátký program.

Festival vrcholí veřejným koncertem jednotlivých ateliérů a závěrečným společným zpěvem všech účastníků festivalu.

Festival pořádá spolek Zazpívejme si z. s. ve spolupráci s Unií českých pěveckých sborů pod záštitou Libereckého kraje a Statutárního města Liberec za finanční podpory Ministerstva kultury a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.Hlavní partneři

Sponzoři

Mediální partneři