hlavicka

Úvod

Milí přátelé,

Jak již nejspíš víte, letošní Bohemka se nekoná. Zato jsou v plném proudu přípravy na slavnostní 25. ročník našeho festivalu Bohemia Cantat v Liberci a my věříme, že to bude festival skvostný.

Mnozí z Vás k nám jezdíte každoročně a konec srpna si bez zpívání na festivalu představit neumíte.

A tak nás moc těší, že naši přátelé z Havlíčkova Brodu a Prahy uspořádají v srpnovém termínu festival Memorial Zdeňka Lukáše v Havlíčkově Brodě. Další informace o této akci najdete v sekci Doporučujeme.

Pro letošek Vám tedy alespoň přejeme krásné pozpívání Havlíčkova Brodu a těšíme se na setkání s Vámi opět u nás v Liberci 23.-26.8.2018.

Za přípravný výbor Bohemia Cantat 2018

Jan Staněk

Snad jen bude - vzhledem ke kulatému jubileu - ještě slavnostnější než obvykle a bude obsazen nejúspěšnějšími sbormistry z posledních čtyřiadvaceti ročníků. 1.4. 2018  - až se otevřou stránky k přihláškám - se opravdu (ale opravdu) nebudete moct rozhodnout kam se přihlásit. Naštěstí Vám ale  představíme i speciální techniku, jak se naklonovat ještě do pěti vašich kopií, abyste si mohli zazpívat ve všech šesti atelierech… nesmíte se ovšem zlobit, že v takovém případě bude vaše účast na festivalu pro vaši kapsu docela citelná)

O festivalu

Bohemia Cantat je nesoutěžní festival sborového zpěvu, určený jednotlivým zpěvákům případně i celým sborům. Zpěváci se přihlašují do některého z ateliérů různého hudebního zaměření (stará hudba, česká klasická a moderní sborová tvorba, jazz a populární melodie, spirituály a gospely ...), které pod vedením špičkových sbormistrů nastudují krátký program.

Festival vrcholí veřejným koncertem jednotlivých ateliérů a závěrečným společným zpěvem všech účastníků festivalu.

Festival pořádá občanské sdružení Bohemia Cantat Liberec ve spolupráci s Unií českých pěveckých sborů pod záštitou Libereckého kraje a Statutárního města Liberec za finanční podpory Ministerstva kultury a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Spolupořadatelem festivalu jsou liberecké pěvecké sbory Kvintus a Rosex.

Nové aktuality

Dnes je pátek 19.1.2018

Nepřehlédněte:

Moje přihláška

Zapomněl/a jste některý z údajů? Pokračujte zde.

Chcete zasílat všechny nové aktuality a změny?


Váš e-mail:

povolit zastavit

Partneři festivalu:

logo_mesto

logo_krajuniv_m
logo_sborcz
© 2003 - 2016 BOHEMIA CANTAT LIBEREC
společně vytvořili: Tomáš Berdych a Jiří Zenkl